БИБЛИОТЕКА ДРУШТВО И НАУКА

Библиотека Друштво и наука обухвата више едиција. У њој се објављују дела из области социјалне и политичке мисли и широког поља друштвених и хуманистичких наука: антропологије, етнологије, медијских студија, историје, културологије, политикологије, примењене етике, психологије и социологије.

Друштво и наука
Друштво и наука
О БИБЛИОТЕЦИ
УРЕДНИЦИ БИБЛИОТЕКЕ
Петар В. Арбутина, Гордана Милосављевић Стојановић / Ранији уредници: Славиша Орловић, Јово Вукелић, Зорица Видовић Паскаш, Илија Вујачић (од 2005. до јула 2013), Тања Мишчевић (од октобра 2008. до 2012), Бошко Мијатовић (од септембра 2008. до 2013), Радован Биговић (1956–2012) – (уредник од 2008. до маја 2012)
Затвори
Едиција СТУДИЈЕ БЕЗБЕДНОСТИ

УРЕДНИЦИ: Илија Вујачић (од јула 2005. до краја јуна 2013)

у сарадњи с Владимиром Цветковићем


Едиција Студије безбедности је заједничка едиција Службеног гласника и Факултета безбедности у Београду. Обухвата књиге у којима се анализирају питања безбедносног менаџмента, геополитике, рада обавештајних и других безбедносних државних и парадржавних агенција, закључно са историјским студијама безбедности усредсређеним на Србију и њено окружење.


ЦЕЛУЛОИДНА АПОКАЛИПСА
ЦЕЛУЛОИДНА АПОКАЛИПСА
Како је Америка научила да брине и да се плаши А-бомбе
Владимир Ајзенхамер
прво издање, 2024, 16,5 х 23,5 цм, 172 стр., броширан повез, латиница
ISBN 978-86-519-2998-7
1.430,00 РСД
1.358,50 РСД

Аутор читаоце води на узбудљиво и драматично путовање граничним пределима између стратешке збиље и нуклеарне фи кције друге половине XX века – путовање у једнакој мери едукативно, колико и забавно и застрашујуће.

Проф. др Зоран Јефтић


Доктор Ајзенхамер је у књизи која је пред вама поставио два циља: да покаже како је кинематографија посвећена нуклеарном рату и МАД доктрини допринела томе да се нуклеарни рат и међусобно нуклеарно уништење никада не догоде; те да понуди општи истраживачки модел повратне спреге нуклеарног одвраћања и популарне културе.

Проф. др Марта Зорко


Сецирајући наратив узбуне на примеру Кјубриковог Доктора Стрејнџлава, аутор нам указује на чињеницу да само танка линија дели сатирични приказ политике нуклеарног застрашивања од њене мрачне реалности из шездесетих година XX века. У анализи Крамеровог фи лма На плажи аутор се бави наративом уништења унутар контекста свакодневице потрошачког друштва и питањем како се оно суочава са неподношљивом тескобом психолошке атмосфере ишчекивања надолазеће смрти и краја цивилизације. Шафнерова Планета мајмуна пак даје аутору прилику да постапокалиптични наратив сагледа у светлу мрачне фантазије, која гледаоца ставља пред огледало са питањем: да ли нас људе неморалност борбе за надмоћ чини горим бићима од животиња, те како би то изгледало када би оне могле да нам узврате интелигенцијом попут наше.

Др Срђан Кораћ

MasterCard Maestro American Express DinaCard Visa
Comodo
©2009 - 2025 — Службени гласник РС