БИБЛИОТЕКА УМЕТНОСТ И КУЛТУРА

Уметност и култура је жанровски и поетички најбогатија библиотека Службеног гласника. Иако све Гласникове књиге посредно припадају овој библиотеци, она је окренута ка истраживању традиционалних имодерних, апострофирању актуелних и препознавању нових тенденцији у уметности и култури. Оригинални ауторски и уреднички приступ, избор тема и дела, провокативност и иновативност, отварање нових перспектива писања и читања само су неке од карактеристика које ову библиотеку чине јединственом не само унутар српског говорног подручја, већ и шире.

Уметност и култура
Уметност и култура
О БИБЛИОТЕЦИ
УРЕДНИЦИ БИБЛИОТЕКЕ
Петар В. Арбутина, Никола Вујчић, Гордана Милосављевић Стојановић, Милка Зјачић Аврамовић, Маја Живковић, Татјана Чомић, Гојко Тешић, Бранко Кукић, Владимир Кецмановић, Александар Гаталица, Весна Смиљанић Рангелов / Ранији уредници: Јовица Аћин, Миодраг Раичевић, Наташа Марковић
Затвори
Едиција ПЕШЧАНА КЊИГА

УРЕДНИК: Бранко Кукић


У овој едицији објављене су антологије есеја, теоријске књиге из разних области (психологије, филозофије, науке, антропологије), трактате, студије о проблемима савременог света, о значајним уметницима и уметничким појавама. У књигама из ове едиције најчешће је реч о погледима и мишљењима који нису ни тренд ни мода, него на човека и свет гледају под пригушеним светлом, искоса и под повишеном температуром, што ће рећи – на особен и јединствен начин. У оквиру едиције излазе Пешчана Књига и Мала Пешчана Књига.


У ЕГЗИСТЕНЦИЈАЛИСТИЧКОМ КАФЕУ
У ЕГЗИСТЕНЦИЈАЛИСТИЧКОМ КАФЕУ
Учествују Жан-Пол Сартр, Симона де Бовоар, Албер Ками, Мартин Хајдегер, Едмунд Хусерл, Карл Јасперс, Морис Мерло-Понти и други
Сара Бејквел
превео Иван Радосављевић, прво издање, 2018, 15 x 23 цм, 368 стр., броширан повез, латиница
ISBN 978-86-519-2181-3
1.540,00 РСД
1.463,00 РСД

Постављали су важна питања о томе шта значи живети аутентичним, истински људским животом, будући да смо бачени у свет уз мноштво других људи који такође покушавају да живе. Питали су се и о томе шта људско биће заправо јесте, у контексту све истанчанијег разумевања физиологије мозга и хемијских процеса у телу које смо досегнули у прошлом веку. Изнад свега, питали су се о слободи, коју је неколицина њих сматрала темом у основи свих осталих тема и коју су тумачили како на личном, тако и на политичком плану. Њихове филозофије остају релевантне не зато што јесу или нису у праву, већ зато што се баве животом и зато што покушавају да одговоре на два највећа људска питања: шта смо и шта треба да радимо.

MasterCard Maestro American Express DinaCard Visa
Comodo
©2009 - 2025 — Службени гласник РС