БИБЛИОТЕКА УМЕТНОСТ И КУЛТУРА

Уметност и култура је жанровски и поетички најбогатија библиотека Службеног гласника. Иако све Гласникове књиге посредно припадају овој библиотеци, она је окренута ка истраживању традиционалних имодерних, апострофирању актуелних и препознавању нових тенденцији у уметности и култури. Оригинални ауторски и уреднички приступ, избор тема и дела, провокативност и иновативност, отварање нових перспектива писања и читања само су неке од карактеристика које ову библиотеку чине јединственом не само унутар српског говорног подручја, већ и шире.

Уметност и култура
Уметност и култура
О БИБЛИОТЕЦИ
УРЕДНИЦИ БИБЛИОТЕКЕ
Петар В. Арбутина, Никола Вујчић, Гордана Милосављевић Стојановић, Милка Зјачић Аврамовић, Маја Живковић, Татјана Чомић, Гојко Тешић, Бранко Кукић, Владимир Кецмановић, Александар Гаталица, Весна Смиљанић Рангелов / Ранији уредници: Јовица Аћин, Миодраг Раичевић, Наташа Марковић
Затвори
Колекција ПРОПЛАНЦИ ЕСЕЈА

УРЕДНИК: Петар В. Арбутина


Српска књижевност има лепу есејистичку традицију у дијалогу с песничком уметношћу, филозофијом и уметношћу уопште. Колекција би требало да буде антологијски увид у стварност српског есеја данас. Наравно, и у „разговору“ с традицијом трагаће се за блиставим тренуцима најслободније и најузбудљивије форме мишљења. Дакле, на дневном реду је есеј као заносна, очаравајућа стваралачка игра.

ГЛЕЧЕР У МРЕЖИ
ГЛЕЧЕР У МРЕЖИ
ГЛЕЧЕР У МРЕЖИ
ГЛЕЧЕР У МРЕЖИ
Миленко Пајић
прво издање, 2010, 13,5 х 20 цм, 372 стр., броширан повез, ћирилица
ISBN 978-86-519-0464-9
49,50 РСД

Глечер у мрежи – Отворена књига 1 представља неуобичајену, необичну и сасвим оригиналну књигу по замисли и уметничким намерама. Она је збирка докумената из пишчеве стваралачке радионице. Уобичајено је да се објављује материјал из пишчеве заоставштине, али није било примера да сâм писац објављује материјал из свог радног стола и личне архиве. Замисао Миленка Пајића обрадоваће читалачку публику али и истраживаче књижевности, јер овакве књиге омогућују потпуни увид у стваралачки процес, али и увид у пишчеву поетику.

Свако поглавље је компоновано из више текстова разнородне садржине и жанровског облика: записа о стварању и стваралаштву, скица, планова, прича, есеја, интервјуа, писама, исписа из научне и публицистичке прозе, приказа ликовних изложби, фотографија, факсимила, цртежа.

Пајићев пређени стваралачки пут просто је фасцинантан. Његова грандиозна знатижеља одвешће га даље – не зна куда?! – у посве нова чудесна искушења којима ваља бар бити сведок.

(Станиша Величковић)

MasterCard Maestro American Express DinaCard Visa
Comodo
©2009 - 2025 — Службени гласник РС